TJ Sokol Lidice

2006 / 2007

21.kolo Lidice - Mutějovice 2:1

SOKOL LIDICE –FK CHMEL MUTĚJOVICE

2 : 1 (0:0)

branky: Radosta Tomáš 1 Bureš Tomáš 1

Hanf Václav 1

Rozhodčí: Švejda, Čermoch,Bartůšek

Sestava Lidic: Kohout - Jan Halwiger,Míčka,Zýka, Aleš .Radosta—Tlustý, Hlásek(od 82.min.Rudek),Šmejkal(od 65.min.Šimůnek), Hanf—Tomáš Radosta, Mondek(od 86.Hrubeš)

Náhradníci: Šimůnek,Rudek,Egrmaier,Hrubeš,Wohlmut

Průběh zápasu : Za slunečného,ale dosti větrného odpoledne jsme nastoupili s úmyslem vrátit těsnou porážku z Mutějovic. Hned po rozehrání utkání se k míči dostal J.Halwiger,přihrál T.Radostovi,který poslal do uniku z levé strany Vaška Hanfa, Tento se dostal na hranici pokutového území soupeře a poslal prudký centr před soupeřovu branku,kde se k míči dostal ve skluzu David Mondek,ale přestřelil.To běžela teprve 22.sekunda zápasu. Potom jsme stále pokračovali v náporu,ale asi po 5 minutách se soupeř začal dostávat ze sevření a trochu vyrovnal hru. Ve 13.minutě po pěkném centru Zdeňka Hláska střílí Tomáš Radosta,ale jde to těsně vedle. V 16.minutě nahrál Tomáš Radosta svému bratrovi Alešovi na střelu,ale tuto brankář hostí Aksamit s potížemi zlikvidoval. Soupeř z Mutějovic již v tuto dobu byl hodně stažený , vepředu měl pouze dva mladíky,kteří čekali na brejky. Naše obrana hrála spolehlivě,ale v l7. minutě jsme provedli špatné vystavení útočníků do ofsajdu a mladý útočník Bureš se řítil osamocený na naší branku, naštěstí jej Míčka,který jej sledoval a Petr Zýka křižoval znervozněli natolik,že z hranice šestnáctky přestřelil naší branku. Bylo to pro nás také varování, že si musíme dávat velký pozor na hbité útočníky hostí.Naše mužstvo se přizpůsobilo hře soupeře,který jen čekal co uděláme. Přestala se dařit kombinace v poli, míče se ztrácely ve zbytečných kličkách, hráči stále mezi sebou diskutovali a nehráli ten svůj kombinační fotbal. V 19.minutě chytá hostující Aksamit umístěný trestňák Hláskovi. Ve 34. minutě střílí vedle soupeřovy branky Daniel Míčka. Ve 36. minutě se hostující Sajner znovu dostal do brejku,ale proti vyběhnuvšímu Kohoutovi naší branku minul. První poločas se potom dohrál ve stejném duchu. O přestávce trenér Topka mužstvu připomněl,že by měli hrát svou kombinační hru, více zrychlit pohyb na hřišti a více napadat rozehrávku soupeře.

S tímto předsevzetím také naši hráči nastoupili do druhého poločasu Taktika se nám vyplatila v 51. minutě,když Jan Halwiger, nahrál do běhu Alešovi Radostovi, ten bez přípravy poslal míč na hranici šestnáctky svému bratrovi Tomášovi RADOSTOVI ,který vyslal prudkou ránu .Brankář hostí Aksamit sice míč tečoval,ale tento skončil v soupeřově síti a my jsme se ujali vedení 1:0. V 60. minutě se vyznamenal náš Jindra Kohout,když zlikvidoval tutovku hostujícího hráče Linharta. V 65. minutě jsme provedli střídání,když odstoupil Martin Šmejkal a nastoupil veterán Milan Šimůnek. O dvě minuty později, tedy v 67. minutě vybojoval ve středu míč Tomáš Radosta , nahrál jej právě Milanovi Šimůnkovi a tento vyslal do uniku Vaška HANFA ,který z levé strany prudkou křížnou střelou k tyči zvýšil naše vedení na 2:0. Soupeř se v tuto dobu jen bránil a nedostával se vůbec do šancí. V 79. minutě udělal naše obrana však velkou hrubku, k míči se dostal hostující BUREŠ a snížil na 2:1. Soupeř se dostal znovu do hry a začínal i více zaměstnávat našeho brankáře, záloha nám přestávala hrát,prohrávala souboje ve středu hřiště.Ve snaze zabránit soupeři ve vyrovnání, tak jsme v 82. minutě vystřídali Rudka za Zdeňka Hláska,který si stěžoval na začínající bolesti zad a dále v 86.minutě jsme vyměnili Jardu Hrubeše za již unaveného Davida Mondeka. V 87. minutě dostal Hrubeš žlutou kartu za faul na středu hřiště. Utkání jsme již dohráli pod tlakem soupeře,kterému se však vyrovnat nepodařilo. Jakmile rozhodčí Švejda utkání ukončil tak ještě při odchodu do kabin velmi sprostými slovy jej urážel hráč hostů Tomáš LINHART za což inkasoval červenou kartu.

Závěrem lze říci, že první poločas jsme se přizpůsobili hře soupeře,špatně jsme kombinovali,měli jsme málo šancí,soupeř čekal na brejky. Ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili, kombinace nám docela vycházely, nasazení hráčů a hlad po gólech a vítězství byl větší. Po snížení soupeře jsme však zcela nepochopitelně zatáhli do obrany a bránili jsme těsný výsledek. Rozhodčí řídili dle mého utkání dobře bez nijakých výkyvů, pouze hosté si stěžovali. Naše vítězství bylo sice těsně,ale zcela zasloužené. Ve druhém poločase jsme se hodně zlepšili a byli jsme lepší soupeře.
Žádné komentáře