TJ Sokol Lidice

2006 / 2007

18.kolo Městečko - Lidice 2:3

SK OHNIVEC MĚSTEČKO -- SOKOL LIDICE

2 : 3 (0:2)

branky : Šnídl Petr 1 Tomáš Radosta 1

Bestajovský 1 Hanf 1

Šmejkal 1

 

Rozhodčí : Krupa, Hájek, Hůla, delegát : Jirásek

Sestava Lidic: Wohlmut – Jan Halwiger, Topka,Záleský,Rudek—Tlustý, Zýka,Hlásek(od 55.min.Mondek),Aleš Radosta—Tomáš Radosta, Hanf (od 86.min.Šmejkal)

Náhradníci: Mondek,Šimunek,Šmejkal,Hrubeš,Kohout

Průběh zápasu: Před začátkem zápasu jsme se ujistili, že v tomto pěkném prostředí ,ale na malém hřišti, budeme bojovat hned od začátku a to se nám také vyplatilo . Ve 2. minutě domácí zahráli rukou před svým pokutovým územím a k míči se postavil Tomáš RADOSTA,který pěknou prudkou střelou přes celou šířku branky poslal míč k tyči a my jsme se hned na začátku utkání dostali do vedení 0:1. Bylo to velmi příjemné, naši hráči hned od počátku hráli velmi dobře kombinačně, což na technického ,ale přitom dosti surového soupeře stačilo. Rovněž tak se dařilo oběma útočníkům,kteří hráli s plným nasazením a s velkou chutí po brankách. V 6.minutě kopal tr.kop Zdeněk Hlásek,ale brankář domácích jej na 2x chytil. Domácí za velké podpory diváků hráli velmi dobře technicky(údajně za ně hrají 4 reprezentanti ve futsalu) a vytvářeli si dobré příležitosti,ale většinou je naše dnes velmi dobrá obrana nepustila k zakončení. V 10.minutě zachraňoval na brankové čáře hlavou po rohovém kopu soupeře Jan Halwiger. V 16. minutě jsme provedli pěknou kombinaci Halwiger-Hlásek-Tlustý,který nacentroval prudký míč před branku,ale Tomášovi Radostovi chyběl pouze krůček ke skórování ve skluzu. V 17.minutě soupeř vyslal na naší branku prudkou střelu z trestného kopu,ale Martin Wohlmut zachránil.Ve 27. minutě jsme se radovali znovu,když Tomáš Radosta vybojoval v hloubi pole míč, ten nahrál svému bratrovi Alešovi a ten ihned kolmicí poslal míč na střed pokutového území,kde se krásně obtočil HANF kolem stopera a prudkou dělovkou z hranice šestnáctky pod břevno poslal naše mužstvo do vedení 0:2.

Toto byla pro soupeře dosti velká rána,protože před tím nabíral dech na tlak. Ve 36. minutě nacentroval do pokutového území parádně Zdeněk Hlásek, míč letěl přímo na Tomáše Radostu, domácí brankář vyběhl a vyloženě pěstí srazil našeho hráče,ale píšťalka rozhodčího Krupy byla němá. Jasná penalta. Ve 42.minutě se znovu vyznamenal Martin Wohlmut,který vytáhl bombu z 25 metrů ze šibenice. Po minutě, tedy ve 43. jsme měli jasnou tutovku,když Tomáš Radosta po vybojování míče, nahrál Pavlovi Tlustému, ten udělal kličku jak obránci tak i brankářovi, nahrál nezištně Vaškovi Hanfovi,ale tomuto jeho střelu z opuštěné branky vyrazil další domácí hráč.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s klidem dvoubrankového vedení,ale to se nám nevyplatilo,protože domácí na nás nastoupili s velkou tvrdostí a náporem. Ve 47. minutě domácí útočník nafilmoval pád v našem pokutovém území a nejlepší domácí útočník ŠNIDL Petr z neoprávněné penalty snížil na 1:2. Ve 49. minutě musel náš Martin Wohlmut zachránit pádem pod nohy soupeře a ten jej ještě zcela zbytečně nakopl do hlavy,ale rozhodčí domácího hráče nevyloučil jak jsme předpokládali. Utkání se vinou domácích, kteří byli hnání hlučnými diváky přitvrdilo. Po tomto nakopnutí našeho brankáře dostal Milan Záleský také žlutou kartu. V 55. minutě jsme poslali za nakopnutého Hláska do hry Davida Mondeka,který dobře “zatápěl” domácí obraně. V 56. minutě kopal Zýka rohový kop a hlavička Aleše Radosty šla těsně nad brankou domácích. V 70. minutě jsme měli štěstí,když domácí hráč Hadrava netrefil z vyložené šance branku. Domácí se stále zlobili na jinak dobře pískajícího rozhodčího Krupu a hra se rozkouskovala. V 73. minutě nahrál Tlustý Tomášovi Radostovi, ten potáhl míč k pokutovému území a krásně nacentroval na Vaška Hanfa,ale jeho prudký volej šel těsně mimo branku. Trenér Topka připravoval taktické střídání. V 86. minutě nastoupil místo dobře hrajícího,ale již unaveného Hanfa , Martin Šmejkal. Domácí stále hnání diváky tlačili a také se jim to vyplatilo v 89. minutě,když po centru z levé strany šťastně doklepl do naší sítě BESTAJOVSKÝ a vyrovnal na 2:2. Po tomto vyrovnávacím golu došlo k dalšímu extempore ze strany domácích,kdy musel pro druhou žlutou pod sprchy domácí Hadrava a utkání se chvíli přerušilo pro protesty domácích . Topka chtěl střídat sám sebe,ale naší se dostali k pokutovému území soupeře, Petr Zýka poslal jeden z posledních centrů před domácí branku a zde v 93. minutě nejvýše vyskočil střídající Martin ŠMEJKAL a hlavou vstřelil krásnou branku a my jsme vyhráli 2:3 . Po skončení utkání měli dosti starostí místní pořadatelé,protože jak hráči tak i diváci chtěli rozhodčí napadnout,ale nakonec k tomuto nedošlo.

Závěrem chci říci, že naši sehráli jedno z nejlepších utkání na soupeřově hřišti. V první polovině jsme hráli zkušeně a dobře kombinačně a jasně jsme domácí převyšovali. Tito však hráli dosti tvrdě, kouskovali hru a zejména ve druhém poločase utočili do naší obrany. Hráli dobře kombinačně, snažili se o rychlé protiútoky,ale kazili si to svým nedisciplinovaným chováním. Nakonec jsme však provedli další povedené střídání,kdy Martin Šmejkal krátce po příchodu na hřiště zajistil pro nás důležité 3 body.Je zajímavostí, že Šmejkal je pro nás takový žolík, v minulém kole hrál 35 minut a vstřelil také důležitou vyrovnávací branku proti Slavoji Kladno.
Žádné komentáře