Rozhodčí : BARTÚŠEK, Macháček Karel,Kolman

Delegát svazu : p.Filip

Sestava Lidic: Wohlmut – Egrmaier,Aleš Radosta,Häckl,Halwiger—Vysloužil,Tyxburec,Kosora,Hlásek(od 77.min.Rudek),Hanf(od 60.min.Hroneš)—Tomáš Radosta

Nahradníci: Kohout,Hroneš,Rudek

Průběh zápasu: Proti silnému týmu hostí z Vraného jsme nastoupili s 5. člennou záložní řadou,která měla za úkol jak bránit nájezdům soupeře, tak také podporovat útočné snažení našeho vpředu osamoceného Tomáše Radosty. Soupeř nastoupil s podobnou 5. členou záložní řadou a vpředu zůstával nebezpečný Pazdera. Naše mužstvo hned od počátku utkání se snažilo rychlou rozehrávku od záložní řady a napadat soupeře již na jeho polovině. Již ve 3 minutě utkání kope rohový kop Egrmaier, centr nachází Tomáše Radostu,ale jeho střela hlavou končí těsně vedle. Ve 4. minutě utkání jsme měli velkou šanci na skórování,když po střele Vysloužila míč Jochmanovi padá z rukou,ale Honza Tyburec nedorazil. V 6. minutě se ke slovu dostali i Vranští,když Špéta vysunul dlouhým nákopem do uniku Němce,ale jeho střelu Wohlmut nohama vyráží na rohový kop. V 10. minutě byl v dobré střelecké pozici hostující Pazdera,ale špatně trefil míč a tento skončil těsně vedle naší branky. V prvních 10. minutách se jednalo a vyrovnané utkání ,kdy my jsme měli mírnou převahu,ale soupeř se snažil o dlouhé nákopy do naší obrany a tímto rozrážel naše zadní řady. Ve 12. minutě krásně střílí Zdeněk Hlásek, Jochmanovi zase padá míč,ale Tomáš Radosta jej nestačil dorazit do sítě. Hned o minutu později vychytal Wohlmut správným vyběhnutím Pazderu. Pazdera byl dále aktivní ve střelbě,ale nedařilo se mu zakončit. V 16. minutě jsme se konečně dočkaly branky. Když Honza Tyburec po vybojování míče si narazil s Vláďou Vysloužil, ten mu míč vrátil a Honza nahrává z levé strany před branku soupeře,kde jej Tomáš RADOSTA posílá do sítě a my jsme se ujali zaslouženého vedení 1:0. Ve 22. minutě střílí krásně do šibenice hráč hostí David,ale Martin Wohlmut robinzonádou zachraňuje na rohový kop. Ve 26. minutě dostal za držení protihráče za dres žlutou kartu Jirka Kosora. Ve 30. minutě jsme podruhé jásali,když Tyburec vybojoval ve středu hřiště míč, a krásnou kolmicí poslal do uniku Vaška HANFA,který dal brankáři hostí Jochmanovi „jesle“ a my jsme se ujali vedení již 2:0. Ve 32. minutě dostal Zdeněk Hlásek žlutou kartu za odkopnutí míče. Ve 36. minutě došlo k hrubému faulu zezadu, hráče hostí Davida na našeho Tomáše Häckla a rozhodčí Bartušek jej pro 2 žlutou kartu vylučuje. Ve 43. minutě vyslal do uniku Tomáš Radosta Honzu Tyburce, ten místo střely šel do kličky,ale Jochman mu míč pádem pod nohy sebral. Toto byla jasná tutovka.

Celý první poločas se sehrál velmi pěkný fotbal s mnoha kombinacemi a střelami na branku z obou stran. Bylo vidět, že naše i mužstvo hostí se snaží hrát fotbal .Obě mužstva hrála ze zajištěných obran,ale podnikala nebezpečné protiútoky, což se muselo divákům líbit. Od vyloučení v 36. minutě jsme měli převahu větší.

Ve druhém poločase jsme se snažili o stejný styl hry a také se nám to dařilo. Již ve 47. minutě vyslal Egrmaier do uniku Vysloužila ,ale jeho křižnou střelu brankář hostí Jochman chytá. Hned z protiútoku se vydal do uniku Vranský Špéta,ale Wohlmut mu nohama míč vyrazil. Ve 49. minutě provedli Vranští pěkný signál,když přehodil lehce míč z tr.kopu za naší zeď a zde se k míči dostal Bauer,ale jeho střela skončila na našem břevně a poté v autu. V 50. minutě utkání vybojoval míč Vašek Hanf, zasprintoval a poslal míč na pravou stranu na Vysloužila,který z hranice velkého vápna na pravé straně nachází Honzu TYBURCE a ten střelou k tyči překonal Jochmana v brance hostí a my jsme se ujali vedení již 3:0.

V 54. minutě jsme se dočali další branky,když Tyburec střílí na branku soupeře, odražený míč se dostal k Zdeňkovi Hláskovi, tento přelomoval krásně Jochmana,ale branka nebyla uznána pro udajný Hláskův ofsajd. V 56.minutě krásně pronikal do našeho pokutového území Bauer, Aleš Radosta jej zfauloval a rozhodčí Bartůšek správně zapískal penaltu ve prospěch hostí. K míči se postavil jejich kapitán CIMRMAN a upravil na 3:1 pro Lidice. V 60. minutě utkání jsme museli vystřídat unaveného Vaška Hanfa a nahradil jej Ondra Hroneš. V 61. minutě kopalo Vraný Cimrmanem trestný kop. Centr se snesl na hlavu hráče BAUERA a ten hlavou snižuje již na 3:2. V 65. minutě neproměnil jasnou šanci Tomáš Radosta po přihrávce Tyburce. V 66. minutě pěkně zakombinovalo mužstvo hostí,když se nakonec k míči dostal PAZDERA a střelou pod brankářem Wohlmutem najednou vyrovnal na 3:3. To byla pro naše mužstvo hodně špatná lO.ti -minutovka.

Soupeř po snížení na 3:1 se snaží o stále větší tlak, my přestáváme běhat, kazíme přihrávky a prohráváme hodně osobních soubojů. To byl dle mého mínění hodně důležitý moment v tomto utkání.

V 69. minutě se projevilo, to, že jsme stále chtěli vyhrát toto utkání,protože jsme krásně zakombinovali již od poloviny hřiště. K míči se dostal Tomáš Radosta na velkém vápně našel přihrávkou Zdenka HLÁSKA,který krásným již druhým lobem překonal Jochmana v brance hostí a poslal naše mužstvo znovu do vedení 4:3. Stále jsme se snažili o utočení. V 76. minutě Vláďa Vysloužil v jasné tutovce netrefil branku hostí. V 77. minutě odchází ze hřiště pro zranění Zdeněk Hlásek a nastupuje místo něho Petr Rudek. V 86. minutě,kdy se obranná hra hostí již otevřela na plno, jsme po uniku dvojice Radosta, Egrmaier nedali v jasné tutovce. Tak dlouho si přihrávali až o míč přišli. Vranští se snažili o vyrovnání. Rozhodčí nahlásil, že bude nastavovat 2 minuty. My jsme tuto zprávu ohlásili tabulí. Vraný utočilo, dokonce i Jochman se vydal k naší brance,ale nakonec jsme těsné vítězství ubránili.

Po zapískání konce utkání došlo ze strany lavičky i hráčů Vraného k napadání rozhodčího Bartůška. Podle mého mínění rozhodčí špatně ukončil zápas,když hosté kopali rohový kop a měli možnost vyrovnat skóre,což přineslo uvedené emoce.

K hodnocení zápasu mohu uvést, že se jednalo opravdu o velmi kvalitní utkání,kdy obě mužstva se snažila o pěknou hru a hodně bojovala . Po vyloučení Davida jsme měli dost velkou převahu,ale potom došlo k našemu  nepochopitelnému výpadku a hosté stačili za lO minut vyrovnat. Nakonec jsme ještě Hláskem svou výhru pojistili. Ke konci utkání,když Vraný otevřelo ještě více hru, docházelo sice k hodně faulům,ale tyto nebyly nijak zákeřné a vyplývaly ze hry a snahy o výhru obou mužstev.

Mezi naše nejlépe hrající hráče mohu zařadit , zejména výborného Jendu Halwigera a také Honzu Tyburce,ale i ostatní hráči příkladně bojovali a snažili se o vítězství našich barev. Ze strany hostí lze dobře hodnotit Pazderu a výborný byl zejména neúnavný Špéta a hodně nebezpečný byl v útoku i Bauer.