HANF          1

Rozhodčí :  PLESL, Vočka st., Vočka ml.

Sestava Lidic :     Wohlmut – Tlustý (od 68. Vysloužil),Aleš Radosta,Míčka(od 46. Zýka),Halwiger—Kosora, Häckl, Tyburec,Egrmaier – Tomáš Radosta, Hroneš(od 46. Hanf)

Náhradníci:  Zýka,Hlásek,Hanf, Vysloužil, Kohout

Průběh utkání :   Do utkání jsme vstoupili s cílem co nejrychleji rozhodnout zápas v náš prospěch,ale situace se vyvíjela zcela opačně. Naši hráči ačkoliv se snažili o útočení, kazili rozehrávku, špatně se pohybovali a soupeř tohoto zcela jasně využíval k rychlým protiútokům. Ve 4. minutě střílí po kombinaci Häckl nad soupeřovu branku .Soupeř se rovněž tak snaží o střelbu,ale rovněž střílí několikrát vedle nebo nad.  Ve 13. minutě  po rohovém kopu Egrmaiera  brankář hostí  Gloser vyráží prudkou dorážku našich útočníků.Ve 20. minutě provedl náš brankář Wohlmut špatné rozehrání míče, k tomuto se dostal hostující  kapitán Polcar,ale střelou z dálky těsně minul naší branku. Znovu jsme získávali mírnou převahu,ale stále nám chyběl větší klid ve hře. Ve 22. minutě střílí Egrmaier trestný kop,který  trefil zeď soupeře,ale dorážka  Tyburce skončila těsně nad Pavlíkovskou brankou.  Ve 27. minutě kopal další trestný kop domácí Tomáš Radosta, opět tečoval zeď bránícího soupeře,ale brankář Gloser se opět vyznamenal,když dorážku Tlustého  po zemi bravurně chytil.  Pavlíkovští vycítili, že nám utkání nevychází a stále se snažili o zteč naší branky. Několikrát  se vyznamenal při střelách soupeře náš Martin Wohlmut.  Poločas nakonec zůstal bez branek a to zejména naší vinou.

O přestávce trenér Topka provedl hned 2 střídání,kdy odstoupil ze středu obrany  Daniel Míčka a nahradil jej Petr Zýka, dále odstoupil Ondra Hroneš a nahradil jej Vašek Hanf. Nabádal naše hráče k tomu aby se více pohybovali, chodili si zejména záložníci pro míče a více se střílelo na branku soupeře.  Ve 49. minutě jsme kopali další trestný kop z hranice šestnáctky, centr Egrmaiera skončila na hlavě Tomáše Häckla,ale jeho hlavičku výborný brankář Gloser opět chytil.  Tlačili jsme soupeře do obrany. Pohyb našich hráčů zejména bez míče se evidentně zlepšil,ale rozehrávka byla ještě slabší a soupeř vystupoval z obrany k nebezpečným útokům . V 56. minutě vyrazil Wohlmut střelu  Pánka z trestného kopu na rohový kop. Pavlíkov se stále tlačil na naší polovinu,ale naše hra byla o l00 procent lepší. Začalo se nám dařit více a v 67.minutě  vybojoval míč v naší polovině Pavel Tlustý, narazil si s Vaškem Hanfem a tento mu krásně vrátil  míč do pokutového území,kde se již Pavel Tlustý chystal vystřelit,ale v poslední chvíli byl zezadu  Gebhartem sražen a rozhodčí Plesl zcela správně nařídil penaltu. K míči se postavil Jirka KOSORA ,nezaváhal a přízemní střelou k tyči poslal Glosera na druhou stranu branky. Ujali jsme se konečně vedení 1:0. O minutu později jsme museli vystřídat právě Pavla Tlustého a nahradil jej  Vláďa Vysloužil. Pavlíkov vzhledem k tomu, že inkasoval branku tak otevřel zcela hru, přestal tak usilovně bránit a také se snažil o protiútoky. Velkou šanci na vyrovnání měl v 78. minutě Fídler,ale  Martin Wohlmut správným a včasným vyběhnutím  šanci zlikvidoval.  Naši hráči vzhledem k otevřené obraně soupeře podnikali nebezpečné protiútoky, ve kterých se dařilo zejména Vaškovi Hanfovi. V 87. minutě jsme měli možnost zvýšit vedení ,když míč ve středu hřiště  vybojoval Tomáš Radosta, nahrál jej Egrmaierovi a ten vyslal přihrávkou do velké šance    Honzu Tyburce, ale jemu míč trochu utekl(měl to na dlouhou nohu) a Gloser opět čaroval.

V 89. minutě jsme se však radovali podruhé,když Tomáš Häckl perfektně kolmicí  vyslal do uniku na půli čekajícího Vaška Hanfa, který utekl obránci Chládkovi a proti vybíhajícímu Gloserovi se nemýlil a zvýšil na konečných 2:0 pro Lidice.

K hodnocení zápasu mohu uvést, že se jednalo o utkání,kdy na naše mužstvo padla tzv. „deka“, nic nám zejména v prvním poločase nevycházelo,ale mužstvo se snažilo. Soupeř byl dle mého mínění ,ale  i dle vyjádření trenéra Topky zejména v prvním poločase lepší. Lépe útočil, vycházelo mu protiútoky a také dost střílel, takže náš Martin Wohlmut nezahálel. Po provedeném  střídání o poločase se hra začala  dařit, začali jsme si vytvářet šance a nakonec to přišlo v podobě  penalty proti které ani hosté moc neprotestovali.  Po otevření obrany soupeřem bylo jen otázkou času,kdy soupeře dorazíme. Prostě zde se právě projevila síla mužstva,protože ani když se nedařilo tak bojovali a snažili se to vyhrát „srdíčkem“ a to mne dost potěšilo.  Vyzdvihovat jedince by bylo v tomto zápase špatné,ale např. příchodem Vaška Hanfa jsme byli rychlejší.Mužstvo si zaslouží pochválit  za bojovnost a snahu vyhrát i tento zcela nepovedený zápas.