SOKOL LIDICE -- FK CHMEL MUTĚJOVICE 3 : 1 ( 2:1 )

Branky: Hroneš 1 Stárek 1 Šmejkal 1 x Staňek 1

Rozhodčí : ŠNÝDR, Poslušný, Pixa

Sestava Lidic: Kohout - Záleský, Topka( 89.min.Zýka),Stárek (63.min.Šmejkal),Halwiger- Egrmaier,Kosora,Tyburec,Míčka- Hroneš(75.min.Hanf),T.Radosta

Průběh zápasu : proti soupeři,který v minulém kole doma prohrál s Kaučukem Kralupy a nás dokázal v minulosti porazit jsme nastupovali s tím úmyslem,abychom hned od počátku získali více ze hry a vstřelili úvodní branky. Již ve 2. minutě utkání střílí Ondra Hroneš hlavou na branku soupeře,ale jejich brankář hlavičku vyráží na rohový kop,který jsme ani na dvakrát nevyužili. V 5. minutě vybojoval ve středu pole míč Honza Tyburec, narazil jej Jirkovi Kosorovi a ten míč potáhl po levé straně útoku a nacentroval před branku soupeře. Centr však ani ve skluzu nezasáhl Tomáš Radosta. Soupeř ačkoliv se bránil tak se také snažil o protiútoky.Ve 13. minutě kopali Mutějovice rohový kop a brance zabránil na brankové čáře Halwiger. Stále jsme soupeře nutili k bránění,ale tento se také snažil o protiútoky z brejků. Toto se jim vyplatilo již v 15.minutě,kdy unikl naší obraně STANĚK a prostřelil našeho brankáře Kohouta,který podle mého názoru nevyběhl proti střelci včas a soupeř se ujal nečekaného vedení 0:1. V 18. min. dostal Záleský ŽK a zanedlouho ve 21.minutě inkasoval ŽK Halwiger. Znovu jsme se po otřesu do soupeře pustili s plnou vervou a stále jsme jej tlačili do obrany. Ve 22. minutě kopal Tyburec trestný kop,našel T.Radostu,ale jeho střela skončila těsně nad brankou hostujícího brankáře. Ve 25. minutě krásně vybojoval míč Tyburec, poslal pěknou přihrávku na Egrmaiera,který ihned prodloužil na HRONEŠE,který po krátkém sprintu s míčem poslal míč k tyči a bylo vyrovnáno na 1:1. Za minutu,tedy ve 26.minutě se soupeř dostal k míči na naší polovině, došlo k faulu našich hráčů a soupeřův útočník poslal střelu do našeho břevna. Ve 29.minutě jsme však kopali další trestný kop, tentokrát Egrmaier přesným centrem našel STÁRKOVU hlavu a my jsme se ujali zaslouženého vedení 2:1. Ve 43. minutě ještě nacentroval Tomáš Radosta na Jirku Kosoru,ale jemu se míč v tutovce svezl po noze a proto jsme odcházeli do šaten za nezměněného stavu. Po přestávce nás začal soupeř trochu tlačit a také se zcela zbytečně hra přitvrdila. Tomuto nakonec podlehl Mutějovický útočník č. 11,který po faulu ještě měl řeči a tak mu rozhodčí Šnýdr udělil druhou žlutou a zároveň červenou kartu. Tedy jsme od 51. minuty hráli proti 10 hráčům Mutějovic. Nevím proč,ale naše mužstvo se přizpůsobilo hře soupeře, kazili jsme přihrávky,špatně jsme stříleli, nedostali jsme se vůbec do hry. V 60. minutě dostal ŽK náš Egrmaier .Provedli jsme střídání,kdy odstoupil unavený Stárek a nahradil jej Martin Šmejkal. V 65. minutě jsme ztratili míč na polovině hřiště, soupeř zakombinoval a jeho útočník Staněk zakončil svou akci střelou do naší tyčky. V 75. minutě odstoupil Ondra Hroneš a nahradil jej Vašek Hanf. Hned o minutu později, tedy v 76. minutě dostal Hanf přihrávku do volného prostoru a unikal sám na brankáře hostí.Ten mu vyběhl správně a Hanf svou tutovku neproměnil.Stále se snažil stát na nohách i když byl obráncem v pokutovém území atakován a nespadl. Myslím, že kdyby upadl a zakřičel,že by rozhodčí nařídil oprávněnou penaltu. Ještě v 85. minutě vykopl dlouhý míč Kohout, našel Tomáše Radostu,který opět vyslal do uniku Hanfa,ale jeho střelu brankář hostí vyrazil na rohový kop. Ke konci utkání v 89. minutě jsme provedli poslední střídání,kdy po dlouhém zranění nastoupil místo hrajícího trenéra Topky Petr Zýka. Rozhodčí Šnýdr ukázal nastavení zápasu o 3 minuty a my jsme kopali v pořadí již 12. rohový kop.Míč se dostal k Egrmaierovi,který vystřelil a před brankou stojící ŠMEJKAL v 90. minutě změnil směr této střely a bylo upraveno na konečných 3:1. K hodnocení zápasu mohu říci, že v prvním poločase jsme byli jasně lepší, hned na začátku jsme neproměnili 2 jasné tutovky,ale po ojedinělém brejku jsme prohrávali 0:1. Zde bych chtěl mužstvo pochválit,že během 15 minut dokázalo stav utkání otočit ve svůj prospěch a ještě jsme dále tlačili na soupeřovu branku. Ve druhém poločase po vyloučení hostujícího útočníka,jsme z neznámých důvodů přestali hrát svou hru, kazili jsme přihrávky a zcela jsme se přizpůsobili soupeři. Tento měl hned 1 šanci,která však skončila na naší tyčce. Z jednotlivců bych chtěl pochválit zejména Tomáše Egrmaiera,který vlastně na všechny branky našeho mužstva přihrál.Jinak mužstvo hrálo zejména v prvním poločase dobře a získalo povinné 3 body na domácím hřišti.