Rozpis utkání / Výsledky

Lidice - Koleč 10:2

SOKOL LIDICE – SLAVOJ  KOLEČ

10          :         2    (5:1)

branky :                      T.Radosta    4                                                     Vaněk    2

Sestava Lidic:

Kohout – Tlustý,Topka,Míčka, Halwiger—Aleš Radosta,Kosora,Hlásek(od 65.min.Hanf), Egrmaier(od 15.min.Vysloužil)—Tomáš Radosta,Hroneš(od 74. Mondek)

Průběh zápasu :   na utkání se naši pečlivě připravovali,protože se nám již v minulosti stalo, že jsem s Kolčí doma měli velké problémy a také jsme předpokládaly,.že v minulém kole inkasovala Koleč mnoho branek a nebude to chtít opakovat.  Hned ve 4O. sekundě zápasu vyhrál osobní souboj Jarda Topka, nahrál Tomášovi Radostovi,který prodloužil na svého bratra Aleše RADOSTU,který střelou pod břevno otevřel skóre utkání na 1:0 pro Lidice.  Kolečtí se však snažili o vyrovnání a v průběhu  dalších 5 minut kopali hned 2 rohové kopy,kterými však nijak neohrozili. V 8. minutě nedosáhl na přetažený rohový kop náš Ondra Hroneš.   Naši získávali stále větší tlak na obranu soupeře a také se nám to vyplatilo. V 11. minutě kopal trestný kop  z 20m Zdeněk HLÁSEK a pěknou střelou přímo do šibenice poslal Lidice do vedení 2:0. V 15. minutě musel pro zranění odstoupit Egrmaier a nahradil jej Vláďa Vysloužil. O minutu později prováděl autové vhazování Šulda z Kolče, jeho spoluhráči poslali do uniku Michala Kluku,který také našeho Jindru Kohouta překonal,ale rozhodčí Štefan před tím signalizoval ofsajd kolečského útočníka. Ve 22.minutě vybojoval míč Pavel Tlustý, pronikal po své pravé straně a nacentroval do pokutového území,kde si míč rukou srazil kolečský obránce a rozhodčí Reiprich ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil náš kanonýr Tomáš RADOSTA , penaltu proměnil a my jsme se ujali vedení již 3:0.  V tuto dobu jsme již měli drtivý tlak ,ale soupeř se snažil o rychlé protiútoky. Ve 27. minutě Sedláček nakopl dlouhý míč do naší obrany. K míči se dostal Fr.Dočekal,ale svou šanci neproměnil. Ve 30.minutě utkání vybojoval míč v hloubi pole Aleš Radosta a unikl obránci a krásně nacentroval před soupeřovu branku,kde byl zcela osamocený Ondra HRONEŠ,který hlavičkou do protipohybu brankáře zvýšil již na 4:0 pro Lidice.  Ve 40. minutě provedl velkou hrubku při odkopu Jarda Topka, k míči se dostal kapitán hostí Jiří VANĚK a střelou k tyči snížil na 4:1.  Ve 42. minutě jsme však krásně zakombinovali k míči se dostal Jirka Kosora,který nahrál  do běhu Tomášovi RADOSTOVI,který upravil na poločasových 5:1 pro Lidice.

O přestávce nabádal Jarda Topka naše borce aby nepodlehli euforii a dále se snažili o pěkný kombinační fotbal,který jsme doposud hráli.  Hned po výkopu do druhého poločasu se k míči dostal právě hrající trenér Jarda Topka, dlouhým nákopem našel Tomáše RADOSTU,který si dovolil i kličku brankáři a zvýšil již na 6:1. Kolčí toto otřáslo ještě více,ale stále se snažila alespoň o zkorigování  výsledku. Ve 48. minutě nacentroval zleva Kluka  na Vaňka,ale jeho hlavička skončila na našem břevně . V 51. minutě si to však VANĚK vynahradil a pěknou střelou po zemi snížil na 6:2.Lidičtí přestali hrát a začali kazit přihrávky,prohrávali osobní souboje uprostřed hřiště, Koleč se snažila o další zkorigování nepřijatelného výsledku  hrála s větší chutí. V 65. minutě  vyhrál  souboj Pavel Tlustý,nahrál výborně hrajícímu Zdeňkovi Hláskovi,který krásnou přihrávkou za obranu vyslal do útoku Jirku KOSORU a ten upravil již na 7:2 pro Lidice.  Potom jsme provedli střídání,kdy odstoupil právě Zdeněk Hlásek a nahradil jej Vašek Hanf. Další střídání jsme provedli v 74.minutě ,kdy odstoupil  Ondra Hroneš a nahradil jej David Mondek. V 78. minutě znovu váhal s odkopem Jarda Topka, k míči se dostal kolečský Vaněk,ale jeho střelu náš Jindra Kohout vyrazil na rohový kop,který však soupeř nevyužil. Lidičtí diváci pokřikovali na naše hráče že by rádi viděli „ desítku“ a také se jim to podařilo,když v 84.minutě utkání  unikl  celé kolečské obraně Pavel Tlustý , nahrál do středu útoku právě na střídajícího MONDEKA,který pěkným lobem přehodil soupeřova brankáře  a upravil na 8:2 pro Lidice.  O tři minuty později  tj. v 87.minutě  celá záloha pěkně zakombinovala, k míči se dostal David Mondek a hezky kolmo nahrál na unikajícího Vaška HANFA,který udělal kličku i brankáři a zvýšil již na 9:2 pro Lidice.  Rozhodčí Reiprich signalizoval, že bude nastavovat 2 minuty ,když vybojoval míč v hloubi pole Vysloužil, nahrál jej Hanfovi a ten zprava nacentroval před branku soupeře a zde byl zcela osamocený Tomáš RADOSTA a uzavřel skore utkání na hrozivých 10:2.

K hodnocení zápasu, lže říci, že tentokrát naše mužstvo zahrálo velmi zodpovědně , zejména v prvním poločase,kdy velmi dobře kombinovalo a hodně střílelo na soupeřovu  branku a také se to projevilo na skóre poločasu. Ve druhém poločase jsme po rychlém vstřelení branky přestali asi do 60. minuty hrát kombinace po zemi. Soupeř stačil snížit skóre utkání,ale potom jsme byli již znovu pány na hřišti My.  Celé utkání probíhalo pod naší taktovkou,hlavní bylo, že jsme  vytvořené šance  také ihned proměňovali.Hráči hráli velmi s chutí a zejména se dařilo do vystřídání Hláskovi,ale také bratrům Radostovým. Rovněž konec utkání jsme zvládli velmi dobře,když jsme v posledních 10 minutách vstřelili 3 branky.  Koleč po obdržení prvních 4 gólů zcela odpadla, pouze se snažil o hru její kapitán Jirka Vaněk.