Rozpis utkání / Výsledky

Lidice - Kněževes 1:2

SOKOL  LIDICE – FK  KNĚŽEVES

1               :           2   (0:0)

branky:                             EGRMAIER       1                      MALAFA    1

POLÁK    1

Rozhodčí : HR:  KRUPA  , 1.AR:  Hájek,  2.AR:  Laštovička , delegát: Jahelka

Sestava Lidic:     Kohout – Tlustý,Aleš Radosta,Míčka,Egrmaier – Kosora,Hlásek(od 46. Vysloužil),Häckl,Hroneš – Tyburec,Tomáš Radosta

Náhradníci:  Stárek,Vysloužil,Rudek,Hanf,Wohlmut

Průběh zápasu:   Proti silnému mužstvu z rakovnického okresu jsme nastoupili s tím, že musíme  napravit porážku z Městečka. Hned od počátku jsme se snažili o útočení ale také o zajištěnou obranu. Ve 4. minutě  jsme vhazovali aut, poté Tlustý centroval do pokutového území. Brankář hostů Doubrava míč neudržel v rukách,ale dorážka Tomáše Häckla  šla vedle. Soupeř z Kněževsi,ale také dokázal nebezpečně útočit.  V 7. minutě jsme provedli špatný odkop od naší branky, k míči se dostal hostující Zuska,ale jeho střela přes celou branku šla naštěstí mimo. V 10. minutě jsme kopali Egrmaierem rohový kop. Míč se dostal přesně na hlavu Aleše Radosty,ale jeho hlavička skončila nad soupeřovou brankou. V 16. minutě měl obrovskou šanci  kněževeský Pavel Hlavatý,který nedokázal skórovat ,protože jej vychytal Jindra Kohout. Utkání bylo touto dobou dosti poznamenáno stálým nadáváním hostujících hráčů na rozhodčí. Ve 20. minutě utkání pronikal obranou hostí Zdeněk Hlásek, kněževeský  Vrábík jej před šestnáctkou poslal k zemi a měl se kopat trestný kop. Strhla se přímo mela,protože hráč Vrábík začal nadávat  a to velmi sprostě  na rozhodčího a ten jej bez milosti poslal pod sprchy. Hádka byla ještě podpořena sprostými výroky ze strany Vrábíka staršího,který chtěl v jednu chvíli stáhnout své mužstvo  ze hry. Nakonec se hra uklidnila a začalo se asi po 3 minutách rozruchu opět hrát. Nebylo to však již ono, co jsme si dali za cíl před zápasem. Mužstvo kazilo rozehrávku, nestačilo se vracet a prohrávalo mnoho osobních soubojů. Ve 29. minutě pronikal do vápna Pavel Tlustý, nacentroval před branku, zde se snažil o střelu Tomáš Radosta,ale jeho střela nakonec skončila na tyči soupeřovy branky.  Ve 41. minutě se znovu  vyznamenal náš Jindra Kohout,když vychytal v jasné tutovce  hostujícího Poláka . Ve 44. minutě dostal žlutou kartu za faul náš Ondra Hroneš.Rozhodčí nastavoval 3 minuty. Již v nastavení  unikl z poloviny hřiště kněževeský Hlavatý. Jindra Kohout  jej nohama vychytal. Míč se dostal znovu k Hlavatému,ale jeho střela nakonec skončila mimo naší branku.

O přestávce odstoupil lehce zraněný Zdeněk Hlásek a nahradil jej Vláďa Vysloužil,který později přinesl oživení našeho útoku.  Hned po začátku druhého poločasu se dostal do obrovské šance Ondra Hroneš,ale jeho střela po úniku  šla nad soupeřovu branku. V 50.minutě nejlepší kněževeský hráč Hlavatý, prošel přes 3 naše hráče, nacentroval zprava před naší branku,ale hlavička Kopřivy skončila v jasné tutovce mimo naší branku.  Přebírali jsme hru do našich rukou. V 55. minutě vybojoval míč Kosora,narazil jej Tyburcovi,který vyslal do samostatného úniku Hroneše,ale jeho slabou střelu kněževeský Doubrava kryl.  V 60. minutě jsme se konečně dočkali branky. Po pěkné kombinaci celé zálohy se k míči dostal velmi aktivní Vysloužil, zatáhl jej  po pravé straně k pokutovému území a zde krásnou přihrávkou nahrál  dobíhajícímu EGRMAIEROVI,který potom nedal Doubravovi šanci a my jsme se ujali vedení 1:0. Hra se našemu mužstvu v tuto dobu dařila,stále jsme se dostávali na dostřel hostující branky.Soupeř se také částečně uklidnil a snažil se hrát kombinační fotbal a jejich útočníci Hlavatý s Kopřivou hodně zaměstnávali naší obranu. V 70. minutě jsme měli další obrovskou šanci,když Hroneš nahrál osamocenému Tyburcovi před brankou hostí. Doubrava padá k zemi,ale náš Honza jej přímo napálil, přitom stačil lehký lob přes padajícího gólmana hostí.  Toto se nám zle nevyplatilo již v 72. minutě,kdy střídající MALAFA prošel naší obranou a dokázal prudkou střelou vyrovnat na 1:1.   Kněževeští se stále více snažili o útočení a také jim to vycházelo. Naši opět začali kazit a byli vyrovnáním hodně zaskočeni.  V 76. minutě  z trestného kopu prudce vypálil Králička a náš Jindra Kohout parádní robinzonádou  vytáhl míč na rohový kop.  O minutu později dostal náš Jenda Tyburec žlutou kartu na zcela běžný faul.  V 79. minutě  pronikal naší obranou kněževeský  nejlepší hráč Hlavatý, náš Dan Míčka špatně odkopl míč,který se snášel k Jindrovi Kohoutovi. Ten se bál vzít míč do rukou(aby nešlo o malou domů), míč se dostal ke zcela nekrytému POLÁKOVI a ten jej prudkou střelou uklidil do sítě a upravil na 1:2 pro hosty.   Naši se snažili zvednout hlavu,ale bylo to již takové křečovité a v 86. minutě do naší odkryté obrany zajel ještě jednou Hlavatý,ale znovu narazil na dnes výborného Jindru Kohouta,který jej vychytal.  Utkání se potom již dohrálo.

K hodnocení zápasu mohu říci,že  v prvním poločase jsme hráli dosti nepřesně, nesoustředěně a hodně jsme kazili. Soupeř  vyrukoval s dobrou kombinací,ale také hodně nervózně reagoval na výroky rozhodčích. HR podle mého utkání po vyloučení Vrábíka  se asi zalekl reakce hostí,kteří mu vyhrožovali likvidací a napadením, a snažil se zápas kompenzovat a hodně často otáčel fauly proti našim. Ve druhém poločase  na jeho začátku jsme hráli velmi dobře,dokonce jsme se ujali vedení,ale nedokázali jsme proměnit 3 jasné tutovky a to se nám vymstilo, tím, že soupeř utkání otočil ve svůj prospěch. K nejlepším hráčům hostí patřil zejména Pavel Hlavatý,který zle zatápěl naší obraně. Jinak se jednalo o dosti nervózní utkání,které jsme měli podle mého názoru vyhrát, vzhledem k těm neproměněným jasným tutovkám. Soupeř měl také šance,ale my jsme měli v brance vynikajícího Jindru Kohouta,který si zaslouží pochvalu za své zákroky.