TJ Sokol Lidice

Rozpis utkání / Výsledky

Lidice - Beroun 2:0

SOKOL LIDICE – ČESKÝ LEV-UNION BEROUN B 2 : 0 ( 1:0)

Branky : Aleš Radosta 1 Tomaš Radosta 1 (penalta) Rozhodčí: Štefan, Reiprich,Brda

Sestava Lidic: Kohout—Záleský,Topka,Míčka,J.Halwiger—Vysloužil(7O.min.Hlásek),Tyburec,Kosora,Aleš Radosta(8O.min.Šmejkal) –Hroneš( 87. Rudek), Tomáš Radosta

Zranění nebo dovolená: Egrmaier,Stárek,Hanf,Tlustý,Häckl

Průběh utkání : Do utkání jsme vstoupili s tím, že proti tomuto velmi silnému soupeři se budeme snažit o vstřelení branky v době co nejkratší pro uklidnění mužstva. V prvních 5 minutách se mužstva oťukávala a potom jsme již začínali míti převahu my. V 8. minutě jsme Janem Tyburcem kopali rohový kop, k odraženému míčí se dostal Tomáš Radosta a vyslal na branku soupeře prudkou ránu. V chumlu hráčů před brankou Berouna pěkně tečoval a tím změnil směr do branky jeho bratr Aleš Radosta a Lidice se ujaly vedení 1:0. Ve 12. min. střílí Kosora z 25 m těsně vedle. V 15. minutě jsme provedli pěknou kombinaci,když na konci byl Vladislav Vysloužil,ale obránce soupeře společně s brankářem jej stačili ubránit. Ve 20 minutě našeho tlaku se dostal soupeř k utoku a jejich hráč z 20 m pěknou střelou trefil naše břevno.Stále jsme utočili, Stříleli jsme na branku soupeře,ale pořád to buď brankář soupeře chytil, nebo střely končily v síti nad brankou. Do konce první poločasu jsme soupeře tlačili do jeho obrany. Vzhledem k tomu,že byl soupeř pod tlakem našich hráčů,docházelo k faulům,které byly ohodnoceny dobrým rozhodčím Štefanem 2 žlutými kartami pro soupeře z Berouna. Po přestávce jsme se nenechali zaskočit utočením soupeře a také jsme odpovídali pěknými kombinacemi. Ve 48. minutě si velmi pěkně mezi sebou narazili Tomáš Radosta s Jirkou Kosorou,který pronikl až do pokutového území a vstřelil pěknou branku,ale krátce před tím však k naší smůle zvedl pomezní Brda praporek , údajný ofsajd. Dle vyjádření Jirky Kosory to ofsajd určitě nebyl,protože si to sám hlídal,aby se tam nedostal. V 55. minutě kopal Jan Tyburec trestný kop. Míč našel hlavu Ondry Hroneše,ale jeho pěknou hlavičku v jasné šanci brankář Berouna vytlačil konečky prstů na břevno a do zámezí. Znovu jsme se do soupeře obuli a získali jsme již velký tlak. V 58. minutě zahodil jasnou šanci Vláďa Vysloužil,když neproměnil samostatný unik. V 62. minutě vyhrál na středu pole souboj Honza Halwiger, nahrál Tomášovi Radostovi,který pěkně vystřelil,ale brankář soupeře míč vyrazil pouze před sebe,kde jej Milan Záleský nestačil dorazit do sítě. Soupeř se velmi snažil o pěkné kombinace,ale dále jak našemu pokutovému území se nedostával. Obrana Lidic hrála velmi spolehlivě. V 66. minutě kopal soupeř trestný kop,a zde se vyznamenal pěkným zákrokem náš Jindra Kohout. V 70. minutě jsme museli střídat Vláďu Vysloužila a nahradil jej zkušený Zdeněk Hlásek. Byl na hřišti jen dvě minuty,když dostal přihrávku vlevo , nacentroval krásně za obranu soupeře do pokutového uzemí,kde již nabíhal Ondra Hroneš,ale tohoto surově srazili k zemi a rozhodčí Štefan správně nařídil pokutový kop. Tedy v 72. minutě se k provedení penalty postavil nás střelec Tomáš Radosta a berounský brankář neměl šanci. 2:0 pro Lidice. Utkání jsme potom v klidu dohráli. Soupeř se snažil o snížení, ale naše obrana i ostatní hráči zisk prvních 3 mistrovských bodů uhájili. K samotnému hodnocení mohu uvést, že se jednalo o velmi kvalitní utkání proti silnému soupeři,který se snažil rovněž o utočení,ale my jsme více bojovali, v prvním poločase jsme měli velkou převahu a škoda neuznané branky a neproměněných šancí v poločase druhém. Myslím, že jsme si body zasloužili více pro naše nasazení a bojovnost a téměř soustavnou převahu v poli.