Nachtigal, Duda x Tyburec 2x

Rozhodčí :    HR:  BRDA,  Kaválek, Štefan J.

Sestava Lidic: Kohout  –  Tlustý, Topka, Míčka, Jan Halwiger — Šmejkal, Kosora, Tyburec, Egrmaier — Hroneš (od 46. Hanf), T.Radosta

Náhradníci:  Stárek,Zýka,Hrubeš,Hanf,Wohlmut

Průběh zápasu :   Proti nebezpečnému nováčkovi I.B třídy , se kterým jsme naposledy prohráli na našem Lidickém poháru, jsme nastoupili s cílem překonat dobrou obrannou hrou jejich nástupní tlak,ale to se nám dařilo pouze do 3. minuty utkání,kdy Braškovští nakopli dlouhý míč za naší obranu na svého útočníka NACHTIGALA,který si zcela evidentně  přihrál míč přes našeho Dana Míčku rukou, rozhodčí Brda samozřejmě nic neviděl a domácí útočník se dostal až před našeho Jindru Kohouta,kterého střelou k tyči také překonal a upravil na 1:0 pro domácí Sokol Braškov.  Ačkoliv ruku Nachtigala viděl celý stadion,který byl pěkně zaplněný a my jsme podávali protesty, branka byla uznána. Naši hráči si uvědomili,že domácí budou při chuti a budou stále útočit a  tak se rozehrála naše záloha. V 7. minutě jsme krásně zakombinovali, kdy ke  střele se dostal Jirka Kosora,ale jeho střela skončila nad brankou domácích. Srovnali jsme s domácími  vývoj hry, dobře jsme kombinovali a měli jsme i náznaky dobrých akcí,ale rozhodčí Brda byl zcela evidentně rozhodnutý, že nás k ničemu nepustí. Ve 20. minutě dostal Honza Tyburec žlutou kartu,údajně za odmlouvání rozhodčímu. Naše mužstvo se stále více snažilo o vyrovnání. Ve 21. minutě pronikl Ondra Hroneš do pokutového území,kde byl sražený domácím Bartošem,ale píšťalka rozhodčího opět mlčela. Jasná penalta pro naše mužstvo a nic. Hra se přelévala ze strany na stranu a hlavně se bojovalo o míče ve středu hřiště. Ve 27. minutě se domácím povedla pěkná kombinace,kdy nakonec DUDA střílí až do prázdné branky a zvýšil náskok domácích na 2:0. To bylo radosti.  Naštěstí  o minutu později, tedy ve 28. minutě  Martin Šmejkal vybojoval ve středu hřiště míč a nahrál jej pěkně do běhu unikajícímu Honzovi TYBURCOVI,který střelou přes celou branku  snížil na 2:1 pro Braškov. Ve 40. minutě vyhrál osobní souboj Tyburec a nahrál na střelu Danovi Míčkovi,ale jeho střela končí těsně vedle domácí branky.  Ve 43. minutě kopal pěkně trestný kop přes zeď Tomáš Egrmaier,ale jeho střelu s vypětím všech sil vyráží domácí brankář na rohový kop,který jsme však nevyužili. Ještě ve stejné minutě inkasoval Ondra Hroneš míčem do obličeje a byl z toho hodně otřesený, že jsme jej museli o poločase střídat a nahradil jej již uzdravený Vašek Hanf. Ondra Hroneš měl pravděpodobně menší otřes mozku a proto jsme neriskovali jeho další zhoršení stavu.

O přestávce nabádal hrající trenér Jarda Topka své hráče,aby zlepšili pohyb po hřišti, snažili se o lepši přihrávky a kombinace, neboť bylo cítit, že domácí nejsou až tak silní. Chlapci si toto vzali k srdci,protože nástup do druhého poločasu jsme měli přímo ukázkový. Hráči napadali již vpředu rozehrávku soupeře a ten se stále dostával pod větší tlak. Ve 48. minutě chytá domácí brankář Egrmaierovi trestný kop. V 52. minutě vyhrál osobní souboj Tomáš Radosta, nahrál do úniku Vaškovi Hanfovi,ale ten v sólo akci domácího brankáře nepřekonal. Byla to opravdu tutovka.  V 55. minutě jsme se konečně dočkali dalšího úspěchu. To si postavil míč k trestnému kopu Honza TYBUREC a z 25 metrů vystřelil na branku soupeře. Domácí obránce Fridrich ve snaze domácímu brankáři  pomoci, jej pouze vyvedl z míry natolik, že tento nestačil ani reagovat na Honzovu střelu a tato skončila přímo v síti 2:2.

Domácí tato branka zcela zaskočila a pro nás to bylo zadostiučinění, za perfektní začátek druhého poločasu,kdy jsme měli opravdu velký tlak. Domácí se však nevzdali,zejména hodně zlobil domácí Martin Veselý. V 57. minutě  zacentrovali domácí zprava,ale náš Jindra Kohout perfektním zákrokem  zabránil zcela jisté brance.  V 65. minutě domácí z trestného kopu sice vstřelili branku do naší sítě,ale nebyla uznána pro ofsajd domácího útočníka.  V 78 + 79. minutě,kdy se domácí dostávali do závěrečného tlaku vytáhl Jindra Kohout opět své trumfy a vychytal domácí v jasných šancích.  Utkání jsme potom již dohráli za vyrovnaného stavu do konce zápasu.

K hodnocení zápasu mohu uvést, že rozhodčí byli dosti špatní, hodně nadržovali domácím a naše útočníky k ničemu nepustili. První branka domácích byla po jasném hraní rukou, potom jsme vyrovnali hru. Druhou branku jsme dostali po pěkné kombinaci. Ještě ,že jsme Honzou Tyburcem  rychle snížili náskok soupeře. Jinak jsme je k ničemu vážnějšímu v prvním poločase nepustili. Ve druhém poločase jsme prvních 25 minut byli jasně lepší, hodně jsme tlačili domácí do obrany, oni pouze zoufale odkopávali míče do autu nebo faulovali. Toto velké nasazení a bojovnost nám přineslo i vyrovnání brankového stavu. V konci druhého poločasu nás dost podržel Jindra Kohout,ale jinak jsme hráli vyrovnanou partii. Za výkon ve druhém poločase je nutno mužstvo pochválit.