branka: Tomáš Bureš 1

rozhodčí: Kosina—Němeček,Suchý – delegát KFS Jirásek

sestava Lidic: Drtina—Jan Halwiger,Roman Halwiger,Míčka,Rudek—Egrmaier,Čurilla(od 65.Koloušek),Tomáš Radosta,Tlustý—Hanf

Náhradníci: Koloušek,

Průběh zápasu : K utkání jsme přijeli pod vedením nového trenéra Jaroslava Topky a s pouze jedním náhradníkem. Hráči Stárek,Záleský,Wohlmut Aleš Radosta,Šromovský jsou buď zranění nebo je nepustila pracovní vytíženost. Hned od začátku jsme se snažili o kombinační fotbal, což se nám dařilo,protože již v 5.minutě pronikl náš Tomáš Radosta do pokutového území soupeře, zde byl dosti tvrdým způsobem sražen k zemi,ale píšťalka rozhodčího Kosiny mlčela. Nevěřili jsme tomu, že Kosina bude v tomto trendu pokračovat. Do 15.minuty jsme soupeře tlačili k jeho vápnu,ale nemohli jsme si dát finální přihrávku. Vpředu hodně bojoval osamocený Hanf,který dokázal donutit domácí obranu k chybám,ale my jsme je nedokázali potrestat.Domácí kopali první rohový kop až v této minutě,ale Drtina jej pohodlně stáhl ze vzduchu .Ve 24.minutě kopal z pravé strany Tomáš Egrmaier trestný kop, míč poslal do vápna, zde pěkně vyskočil T.Radosta,ale jeho hlavička těsně minula branku. Soupeř touto dobou začal vyrovnávat hru v poli a také se pokoušel o nátlakovou hru Ve 33.minutě zautočila domácí záloha. K míči se dostal domácí Bureš a vystřelil z l8 metrů. Drtina se proti míči vrhl,ale k našemu úžasu mu míč pronikl do sítě a domácí se ujali vedení 1:0. Pro naše mužstvo to byl šok. Znovu jsme se snažili vstřelit branku a v podstatě se hrálo hlavně před brankou domácích. Ve 36. minutě kopal Čurilla rohový kop, ve skrumáži se dostal míč k Radostovi,který již napřahoval k ráně,ale byl znovu sražen k zemi. Rozhodčí ale zapískal místo oprávněné penalty, faul Tomáše Radosty. Ve 38. minutě kopal z levé strany pokutového území Zdeněk Čurilla další trestný kop. Měli jsme však velkou smůlu, neboť jeho střela skončila na tyčce domácí branky. Celý první poločas jsme hráli velmi dobře kombinačně, napadali jsme protiútoky již v zárodku,ale dost nás poškodil rozhodčí Kosina,který fauly otáčel ve prospěch domácích. Delegát Jirásek si udělal mnoho poznámek a při sporných situacích se jen usmíval.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s přesvědčením, že musíme výsledek zvrátit,že je to možné,protože domácí se většinou bránili. V 52.minutě kopal trestný kop Egrmaier, míč našel Radostu,ale jeho střelu obrana srazila na roh. V 53. mínutě stříli z dalšího trestněho kopu Čurilla těsně vedle.Hra se začínala opět vyrovnávat. V 56. minutě domácí velmi dobře zakombinovali,ale jejich střela skončila těsně vedle Drtinovy branky. Hrálo se převážně mezi vápny bez nijak větších šancí. V 63. minutě zacentroval Egrmaier po průniku obranou z levé strany před branku soupeře,ale dobře postavený Tlustý ani zezadu nabíhající Hanf, míč o kousek minuli. V 65. minutě jsme provedli střídání,kdy odstoupil jinak dobře hrající Čurilla a na hřiště vběhl Karel Koloušek s ukolem minimálně vyrovnat skore. Znovu se hrálo uprostřed hřiště. Rozhodčí Kosina hodně domácím pomáhal při faulech, Od 80. minuty jsme na soupeře vyvinuli velký tlak.Domácí se snažili pouze odkopávat míče do autů. V 88. minutě pronikli naši útočníci do pokutového území domácích. Jejich obránce si míč evidentně přistrčil rukou. Naši přestali hrát, ukazovali na rozhodčího, že to byla ruka,ale tento žádnou neviděl a potom zápas ukončil. Utkání skončilo emocemi.

Dokonce za naší střídačkou domácí fandové říkali, že rozhodčí Kosina naše dobře hrající mužstvo dvěma jasnými ,ale neodpískanými, penaltami hodně poškodil. Delegát Jirásek jen nad výkonem rozhodčího Kosiny kroutil hlavou.

Závěrem lze říci, že mužstvo Lidic hodně bojovalo,hrálo skutečně dobře,ale rozhodčí Kosina byl jiného názoru a domácí jednobrankovou výhru hodně slavili.