Štědrý Rudolf 1 Zdeněk Hlásek 1

David Mondek 1

Rozhodčí : Hocek,Bartůšek,Mrázek

Sestava Lidic: Kohout—Tlustý, Jan Halwiger,Míčka,Rudek—Aleš Radosta,Hlásek,Tomáš Radosta,Šmejkal—Hanf, Mondek

Průběh zápasu: Do Tuchoměřic jsme přijeli pouze v 11 lidech s tím, že se budeme snažit nedostat velký příděl branek. Domácím ani našim hráčům v podstatě nejde o nijaké postupové ani sestupové starosti a tak se očekával klidný, pohledný fotbal.Za pěkného počasí se přišlo podívat i dost diváků. Již od začátku utkání jsme byli lepší a hráli jsme dobře zejména v obraně a také jsme si vytvořili šance ke skórování. Již ve 4. minutě Mondek vyslal přihrávku na Hanfa,ale jeho střelu sráží domácí brankář na rohový kop. V 8. minutě kopal z pravé strany trestný kop Zdeněk Hlásek,, brankář domácích Matouš míč vyrazil před sebe, vznikl závar,střílí Šmejkal, potom ještě Mondek,ale ten nakonec trefil Hanfa na čáře a tak se domácí ubránili. Ovšem v 9. minutě to již vyšlo. To kopal další rohový kop Zdeněk Hlásek a Tomáš RADOSTA jej hlavou poslal do sítě a my jsme se ujali vedení 0:1. Domácí Sokolové se znovu snažili o zteč naší branky,ale my jsme je přehrávali kombinací a nasazením. Ve 12. minutě pronikl domácí Kadlec,ale jeho prudkou střelu z 15 m Kohout zlikvidoval. V 16,. Minutě vybojoval míč Mondek, nahrál jej do běhu Alešovi Radostovi a ten krásně přihrál Hláskovi,ale jeho střelu pod břevno Matouš bravurně vyrazil. Domácí stále přidávali na útočnosti a převzali iniciativu do svých rukou a začínali mít převahu. Ve 26. minutě kopal domácí kapitán Štědrý rohový kop, míč letěl před Jindru Kohouta,ale tuchoměřický BÍNA Petr jej předskočil a hlavou vyrovnal na 1:1. Domácí stále utočili do naší obrany a měli více ze hry. V horku jsme se snažili o delší držení míče,ale domácí hráči nás stále více napadali a jejich snaha se vyplatila ve 35.minutě,kdy provedl hrubku Aleš Radosta a domácí velmi dobře hrající kapitán ŠTĚDRÝ po průniku ,střelou k tyči poslal domácí do vedení 2:1. O dvě minuty tedy ve 37. minutě měl velkou šanci na srovnání náš Vašek Hanf,když domácí brankář špatně odkopl míč, a Vašek netrefil zcela prázdnou branku. Ve 40. minutě po naší pěkné kombinaci zprava pronikl do pokutového území Martin Šmejkal, ale domácí Matouš mu vyběhl , padl pod nohy a střelu zlikvidoval. Při tomto zákroku se nám Martin zranil na koleni. Ve 43. minutě jsme měli pro změnu štěstí my,když domácí Sommer trefil naší tyčku.

Po přestávce již do utkání nenastoupil Martin Šmejkal a naše mužstvo, vzhledem k tomu, že jsme neměli nikoho na střídání muselo hrát o 10. Trenér Topka mužstvu zdůrazňoval abychom čekali na soupeře na naší polovině, napadali jeho rozehrávku již v kruhu a podnikali brejkové výpady. Ve 47. minutě jsme kopali Zdeňkem Hláskem další z rohových kopů, míč přistál přesně na hlavě Tomáše RADOSTY a bylo srovnáno na 2:2. Soupeř byl jako opařený. Lidice přebírali hru do své moci, Lépe jsme kombinovali, více jsme se dostávali na dostřel,ale jak Mondek, tak ani Hanf své střely do sítě nedostaly. V 56. minutě nebezpečně zakombinovali domácí,ale náš Jindra Kohout byl na místě a prudkou střelu k tyči kryl. V 60. minutě soupeř ztratil na naší polovině míč, Honza Halwiger jej ukázkově vyvezl na soupeřovu polovinu, narazil si s Hláskem a potom vyslal bombu na domácího Matouše, který s námahou vytlačil míč na roh. Bylo to jako z učebnice fotbalu. Z tohoto rohového kopu měl příležitost Mondek,ale nedal. V 62. minutě střílí na branku soupeře Hlásek, domácí brankář střelu vyrazil před sebe,ale “koníček” Davida Mondeka přeskakuje jak bezmocného Matouše tak i branku . V tuto dobu jsme domácí mužstvo zcela rozložili a máme jasnou převahu. Obrana i záloha hrají velmi dobře a naši dva útočníci bojují o každý míč. V 76. minutě začala naše parádní desetiminutovka. Zdeněk Hlásek vyslal pěknou přihrávkou do běhu Vaška Hanfa, ten míč zatáhl vlevo a krásně nacentroval před branku soupeře,kde stál již kulhající David MONDEK a poslal nás do vedení 2:3. V 80. minutě pronikl do soupeřova vápna Pavel Tlustý, nahrál zcela osamocenému Zdeňkovi HLÁSKOVI a ten nedal domácímu brankáři nejmenší šanci 2:4. Domácí hráči se začali dost hádat, dostali několik žlutých karet a nakonec v 83. minutě dostal domácí Kadlec za druhou žlutou(za řeči) ČK . V 85. minutě vybojoval míč opět Zdeněk Hlásek, nahrál jej stále více kulhajícímu(natažená třísla asi) Mondekovi a ten ještě stačil dát Tomášovi RADOSTOV I,který zakončil svůj velmi dobrý výkon hattrickem na 2:5.

Utkání se potom již v klidu dohrálo.

Závěrem mohu říci, že v Tuchoměřicích jsme podali dle mého mínění nejlepší výkon jara venku. Do utkání jsme vstoupili sice pouze v 11 lidech,ale hráči tentokrát začali o hodně lépe než v minulých zápasech, bojovali o každý míč,dali jsme hned zpočátku rychlou branku,lépe jsme kombinovali. Domácí po obdržené brance začali hru přebírat, vynutili si tlak a ten také zužitkovali v otočení skóre do poločasu. Ve druhé polovině jsme ještě zlepšili hru. Hned na začátku jsme rychle vyrovnali a ačkoliv jsme hráli v lO lidech a ke konci již někdy i v 9 tak, jsme byli lepší. Podle vyjádření trenéra Jardy Topky pochvalu za odvedený výkon si zasloužili všichni,ale vyzdvihnout by chtěl střeleckou potenci Tomáše Radosty, dále osobní přístup k pozici stopera Honzy Halwigera,který obranu perfektně řídil, dále za fyzické nasazení Pavla Tlustého a výborný výkon Zdeňka Hláska a Davida Mondeka,kteří ačkoliv si stěžovali na zranění,tak příkladně bojovali.
    Utkání řídili rozhodčí s přehledem a zcela objektivně, zápas se musel líbit i domácím divákům.