1 : 0 (0:0)

branky: Šnajdr

rozhodčí : Hůla, Prokeš,Hájek V.

Sestava Lidic: Wohlmut—Jan Halwiger,Topka(od 55.min.Hrubeš),Míčka,Rudek(od 46. Šimůnek)—Šmejkal,Zýka ,Aleš Radosta, Hanf,--Tomáš Radosta,Mondek

Průběh zápasu : Naše mužstvo jako již v poslední době , nastoupilo bez zraněných Tlustého, Egrmaiera,Záleského,Hláska,Stárka,Kolouška, R.Halwigera. Sparta Lužná,která se snažila o srovnání bodového stavu v tabulce nastoupila proti našemu mužstvu hodně zhurta a naší se museli již od počátku dost bránit. Ve 3. minutě jsme však kopali Petrem Zýkou rohový kop,ale jeho přetažený centr jsme neproměnili. V 10. minutě vyrobil v naší obraně Dan Míčka hrubku, k míči se dostal domácí kapitán Němec,ale jeho prudkou střelu hezky vyrazil náš Martin Wohlmut na rohový kop. V 16.minutě jsme kopali trestný kop Petrem Zýkou, jeho centr se snesl na hlavu Martina Šmejkala,který centroval před soupeřovu branku,ale Tomáš Radosta míč o krok nestihl. V 19. minutě,kdy už jsme začali vyrovnávat hru měl soupeř velkou šanci,když jejich hráč Falbr nacentroval před naší branku, domácí Fronk vyskočil nejvýše a hlavou vystřelil na naší branku. Našeho Martina Wohlmuta donutil znovu se předvést perfektním zákrokem. Ve 25. minutě jsme pro změnu měli obrovskou šanci ke skórování my. Petr Zýka prováděl rohový kop z pravé strany, na míč nejvýše vyskočil Aleš Radosta a hlavou poslal míč do prostoru branky. Domácí brankář míč minul, domácí kapitán ve snaze zabránit gólu, však v pádu míč zachytil rukou a tak se musela kopat spravedlivá penalta v náš prospěch. K provedení pokutového kopu se postavil náš neomylný exekutor Petr Zýka- poslal brankáře do opačného rohu,ale jeho střela skončila těsně vedle tyčky soupeřovy branky. Bylo to velké zklamání,ale je to sport. Znovu jsme se snažili o protiútoky,ale chyběla nám finální přihrávka. Ve 29. minutě měli šanci ke skórování domácí,když se snažili po vyraženém míči přehodit našeho brankáře,ale jejich střela skončila nad naší brankou. Do konce poločasu se již míče nakopávali do obranných řad,ale k nijaké větší šanci nedošlo ani na jedné straně.

Po přestávce náš trenér ve snaze posílit útočnou řadu poslal místo Petra Rudka do útoku Milana Šimůnka. Je pravda, že jsme začali místo nakopávaných míčů na naše útočníky více kombinovat a také jsme hned začínali míti převahu. V 54. minutě jsme však udělali dosti velkou chybu. Uprostřed míče ztratil míč Tomáš Radosta, domácí přenesli hru na pravou stranu útoku a naše obrana se snažila domácího útočníka vystavit do ofsajdu,ale toto se nepovedlo a tak došlo k tomu, že ŠNAJDR prostřelil celou naší branku a jeho střela skončila u tyče v naší síti. Domácí Sparta Lužná se ujala tímto vedení 1:0. Abychom měli ještě větší smůlu, tak se nám zranil do té doby velmi dobře hrající Topka a musel jej vystřídat Jarda Hrubeš,který se postavil na pravou stranu zálohy a do středu obrany se stáhnul Petr Zýka.

Ve 62. minutě chytá náš Martin Wohlmut dvě prudké střely soupeře. V 7O.minutě jsme se konečně dostali z tlaku soupeře a začali jsme hrát svou kombinační hru. Míč často putoval z nohy na nohu, zálohu soupeře jsme v podstatě vygumovali,ale scházela nám finální přihrávka do gólové šance. Ať již to byl Vašek Hanf,nebo Martin Šmejkal,kteří se snažili unikat po stranách hřiště a následně centrovat, tak jejich centry končily vždy sražením míče domácí obranou buď na rohový kop, nebo do autu. V 76. minutě střílí Tomáš Radosta z tr.kopu těsně nad soupeřovu branku. V 87. minutě jsme měli poslaní šanci skórovat,když míč vybojoval Milan Šimůnek, nahrál jej Jardovi Hrubešovi,který dokázal udělat kličku i soupeřově brankáři,ale dostal se již ze střeleckého úhlu a střílí těsně vedle domácí branky.

Závěrem bych chtěl říci, že se jednalo o utkání podle mne slabší úrovně, v prvním poločase měli navrch obě obrany,které vyhrávali nakopávané míče na útočníky. My jsme se přizpůsobili hře soupeře,který sice kombinoval,ale nebyl nebezpečný. Náš Mondek byl v útoku osamocený a nakopávané míče nemohl proti 3 vysokým obráncům Lužné uhrát. Nemluvím o zahozené šanci z penalty, to se prostě stane i v 1.lize,ale my jsme velmi málo využívali svou celkem dobrou kombinační hru. To si myslím, že by měl trenér Topka hráčům vnucovat,protože nakopávat míče do osamoceného útočníka nemělo vůbec žádný efekt. Ve druhém poločase,když jsme začali hrát více po zemi a kombinačně , tak jsme také získali i uzemní převahu a dostali jsme domácí pod tlak, pouze nám chyběla finální přihrávka do gólové šance. Myslím, že vzhledem k tomu, že máme neskutečnou marodku,a nenastupujeme v nejsilnější sestavě, tak by byla remíza spravedlivá.