TJ Sokol Lidice

2006 / 2007

2.kolo Slovan - Lidice 2:2

Slovan Kladno - Sokol Lidice 2:2 (1:2)

První půle byla i díky chybujícím obranám, které útočníci často převyšovali, divácky hodně atraktivní. Domácí začali zostra tyčkou Jiránka a nebezpečnou ranou Pavloska. Jenže skóre se měnilo už v 6. minutě na druhé straně! Důrazný T. Radosta se prodral přes uklouznuvšího Špalka, zpoza vápna krásně vypálil a brankář Macík si sice sáhl, ale míč jen nadzvedl do sítě - 0:1. Pak o sobě dával vědět obráce Lidic J. Halwiger. Nejprve vytáhl z brankové čáry hlavičku Kulhánka a poté zaútočil a odražený míč poslal t”3?sně mimo. Jenže lepší byl nečekaně pohyblivější Slovan a ve 29. minutě zaslouženě vyrovnal. Pavlosek si efektně narazil s Jalaghoniou a zoči voči Drtinovi nezaváhal. Vzápětí parádně hlavičkoval, ovšem o centimetry minul. To na druhé straně slavila zkušenost hostů. Egrmaierův pas ve 38.minutě propadl chybujícím středem obrany a Koloušek vrátil Sokolu náskok.1:2. Druhá půle už tak hezká nebyla. Hosté srovnali hru, pak ale u lajny zbytečně fauloval T. Radosta, Machač naservíroval standardku v 5 9.minutě na hlavu Kulhánka a dlouhán míč procedil za Drtinu - 2:2. Lidičtí se ještě jednou pokusili jít do náskoku, avšak série rohů ke gólu nevedla stejně jako pěkná rána Kolouška v 81. minutě. Domácí byli ke gólu dál blíž. Jalaghonia po průniku středem mířil nad, Pavlosek sám před Drtinou z úhlu technicky minul, a když hostujícímu brankáři vypadl lehký míč, Jalaghonia s Machačem to zaregistrovali pozdě. Jasnou tutovku měl Jalaghonia v 88. minutě, ovšem úplně sám před Drtinou o fous minul. "Pro bod jsme jeli a jsem za něj docela rád. Sice jsme dvakrát vedli, ale Slovan mě překvapil agresivní hrou," pokyvoval kouč Sokola Josef Vacovský. Domácí Tomáš Černý ani nemohl mluvit. "Výkon byl dobrý, klukům nemám moc co vytknout. Ale tenhle zápas jsme měli rozhodnout už do půle. Bohužel jsme šance nedali a soupeř ze dvou střel vsítil dva góly. Nakonec jsme vydřeli bod, který bych bral před zápasem, ale teď ho považuji za ztrátu," litoval lodivod Slovanu.

Branky: 24. Pavlosek, 59. Kulhánek - 6. T. Radosta, 29. Koloušek.

Rozhodčí: Jirků.

Slovan: Macík - Špalek, Kulhánek, Müller, J. Tyburec - Jiránek (83. Valenta), Pavlosek, Machač, M. Tyburec - Jalaghonia, T. Herink (87. Brynda).

Lidice: Drtina - J. Halwiger, Topka, A. Radosta, Rudek - Egrmaier, Zýka, Vokurka (61. Šromovský), Míčka (80. R. Halwiger) - Koloušek (89. Luka), T. Radosta.