SPARTAK TOS ŽEBRÁK -- SOKOL LIDICE 1 : 0 (0:0)

branka: Barborka Martin 1

Rozhodčí : Jarolímek-Plesl a Stádník, delegát utkání : Veltruský

Sestava Lidic: Kohout--J.Halwiger, Topka,Míčka,Rudek—Tlustý,Zýka, Aleš Radosta(od 55.Šimůnek), Hanf—Mondek(od 80.Wohlmut),Tomáš Radosta

Průběh utkání : Naše mužstvo nastupovalo proti velmi mladému mužstvu domácích,kdy nestarším hráčem podle zápisu do utkání byl ročník 1979. Přesto jsme měli za úkol přečkat domácí nápor. To se nám dařilo, již ve 3. minutě utkání dostal pěknou přihrávku do běhu od T.Radosty Pavel Tlustý, vnikl do pokutového území zprava, ale jeho přízemní střelu domácí brankář nohama vyrazil. Potom již převzaly otěže utkání domácí ,kteří byli více běhaví a snažili se hodně o útok. Jejich akce však většinou končili na hranici pokutového území, nebo slabé střely pochytal Jindra Kohout. V 9. minutě zachraňoval Kohout ,když prudkou střelu z TK vyrazil na rohový kop. Potom se již hra znovu vyrovnala, naši hráli velmi zodpovědně v obraně a snažili jsme se také o protiútoky. Ve 22. minutě zahrával Jarda Topka Trestný kop,kterým našel Vaška Hanfa,který pronikl do vápna z levé strany,ale jeho prudkou střelu brankář domácích s námahou chytil. Naši začínali svou dobrou kombinační hrou přebírat převahu a stále více jsme se snažili o útok. V 29. minutě nás hodně poškodil rozhodčí Jarolímek,když po velmi pěkné kombinaci A,Radosta-Hanf-Mondek, byl ve vápně a v šanci prudce sražen k zemi rukama velmi dobře hrající David Mondek. Ve 31. minutě naši znovu hezky zakombinovali po ose Hanf-Tlustý se míč dostal k Alešovi Radostovi,ale jeho bomba z 20 m končí jen těsně vedle. Těsně před koncem poločasu ve 44.minutě kopal tr.kop Petr Zýka.Míč přesně našel hlavu Tomáše Radosty,ale jeho střelu hlavou bravurně domácí brankář kryl. Podle mého názoru jsme měli poločas zcela jasně 2.0 vyhrát,ale nakonec to bylo jen 0:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím toho, že by se zde mohlo i vyhrát a podle toho také začátek půle vypadal. Naši perfektně napadaly protihráče, dařila se i přihrávka a začaly se rodit i šance . Největší z nich jsme zahodili již v 51. minutě,kdy Hanf nahrál do běhu Petrovi Zýkovi a ten krásně nacentroval před branku,kde byl zcela osamocený David Mondek,ale jeho střela hlavou neočekávaně skončila na břevně. Nyní nastoupilo pravidlo” Nedáš-dostaneš”. Hned v 55. minutě se domácí domohly trestného kopu. Kopající hráč jej poslal k první tyči,zde si naběhl domácí BARBORKA, hlavou trefil tyčku naší branky,ale míč se odrazil tak nešťastně,že brankář Kohout byl v protipohybu a již jen lehce jej tečoval a míč skončil v síti. 1:0 pro Spartak Tos Žebrák. Domácí mladí hráči se velmi radovali. Naši však hru nepoložili a stále bojovali alespoň o remízu. V 57. minutě vznikla před brankou domácích skrumáž, k míči se dostal David Mondek a střílí na branku domácích, míč se zcela jasně odráží do ruky domácího hráče,ale píšťalka rozhodčího Jarolímka však mlčí. Po tomto výroku rozhodčího,který jinak chyby nedělal, vnikla na hřiště nervozita a hrubší zákroky. Padly i žluté karty .Mezi našimi to byli T.Radosta,Topka, Tlustý.Vše to bylo za řeči.V 75. minutě po ojedinělém útoku, kopal soupeř trestný kop z hranice velkého vápna a tentokrát stálo štěstíčko při nás,když jejich střela skončila na našem břevně. Naši se znovu obuli do soupeře a téměř do konce jsme hráli na jejich polovině. Soupeř pouze odkopával. V 80. minutě jsme velmi dobře zakombinovali, nakonec T.Radosta nacentroval před branku,kde byl znovu zcela sám David Mondek,ale jen o krok na centr nedosáhl. Domácí pouze odkopávali a my jsme se snažili o vyrovnání.Rozhodčí za různá přerušení nastavil celkem 4.minuty.V tomto čase jsme provedli jeden z posledních protiútoků. Petr Zýka provedl krásný centr z trestného kopu. Střídající Martin Wohlmut míč lehce lízl,ale vzadu stojící Vašek Hanf již hlavou střílí těsně vedle. Potom rozhodčí utkání ukončil k velké radosti domácích,kteří vyhráli již 3 utkání za sebou a hodně si polepšili v boji o záchranu v soutěži.

Závěrem mohu říci, že naše zkušené mužstvo dokázalo kombinacemi utlumit běhavou nátlakovou hru domácích. Zhruba od l5. minuty jsme vyrovnaly a potom převzaly hru do naší moci.,kdyby Tlustý proměnil svůj průnik a rozhodčí písknul jasné sražení Mondeka,myslím,že by se utkání vyvíjelo jinak. Ve druhém poločase jsme byli již jasně lepší,ale neproměnili jsme šance, rozhodčí znovu nepísknul druhou jasnou penaltu a proto jsme dosti nešťastnou brankou utkání prohráli. Pochválit musím zejména obranu a navrátivšího se Davida Mondeka. Toto přesvědčení mi potom potvrdil i delegát utkání,který uvedl, že kdybychom proměnili šance,tak jsme zde museli vyhrát,protože domácí ač byli velmi mladí a velmi rychlí, tak zkušeností jsme je přehrávali a byli jsme lepší. Trenér domácích,který byl v utkání velmi impulzivní nám nakonec také gratuloval a tvrdil, že jej jeho chlapci překvapili,že dokázali porazit tak silného soupeře.