TJ Sokol Lidice

Historie klubu

Jak  jistě všichni víte, tak obec Lidice byla 10.6.1942 nacisty vypálena a smazána z mapy republiky.  Po skončení II. Světové války  však byla obec znovu postavena. Jak všude i v naší obci byli mladí lidé a milovníci sportu, zejména fotbalu a tak došlo k založení TJ SOKOL LIDICE v roce 1970.

Mezi tehdejší hráče patřili dnes již členové vedení fotbalového klubu a jeho hlavní sponzoři ing. HANF Václav a ing. František SLAVÍK. Další hráči,kteří dnes již chodí pouze na utkání jako diváci byli Josef Poleščuk,Josef Plátek, Franta Kolář,Přéma Brabec, Záruba,Chalupa,M.Brož, Skála, Karel Endršt, Pavel Pokorný, budoucí trenér mládežnické kopané Petr Cais a další.

Mužstvo se vždy pohybovalo jak ve III. Třídě tak i několikrát hrálo Okresní přebor,ale bylo vždy reorganizacemi přeřazeno zpět do III. Třídy. Zajímavostí je že ačkoliv nikdy oficiálně z Okresního přeboru nesestoupili coby nejhorší mužstvo, bylo jim to vždy nařízeno „jaksi zhora.“

V sezoně 2000-2001 se však mužstvo pod vedením tehdy trenéra Karla Kieryka  dostalo do Okresního přeboru Kladenska na delší dobu.  Tento trenér na vlastní žádost  od mužstva odešel a do 1.1.2001 vedl mužstvo bývalý ligový hráč Slavie a Bohemians Praha  Zdeněk Čurilla.  Tento trenér si dal za úkol postoupit s naším mužstvem  do I.B třídy KFS.

Mužstvo procházelo úpravami až nakonec v sezoně 2004-2005 Lidice Okresní přebor vyhrály a historicky prvním zápasem v I.B třídě skupině A  KFS Praha bylo utkání proti SK Slaný,který jsme také slavně vyhráli 9:1.   Na konci soutěže  jsme nakonec skončili na pěkném 4. místě tabulky.  V další sezoně 2006-2007 jsme skončili na 6. místě. Mezi naše nejlepší střelce  patří zejména Tomáš Radosta,který za sezonu dokáže nastřílet 20 branek.

Od sezony 2007-2008 je dalším trenérem našeho mužstva bývalý ligový hráč SK Kladno Jaroslav TOPKA. Mužstvo prošlo dalšími změnami,ale jádro zatím zůstalo stejné. Cílem trenéra Topky, podle jeho vyjádření, je další postup, tentokrát do I.A třídy KFS Praha. Doufejme,že se mu to s tímto mužstvem povede a dobude tak dalšího historického úspěchu pro naší obec.

Vedoucí mužstva

Vasilij Stach